Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

COVID-19/ Ky shtet rrezikon të goditet nga vala e katërt

Hong Kongu është një ndër vendet që pritet që të goditet nga vala e katër e përhapjes së koronavirusit.
Mediat e huaja bëjnë me dije se ekspertët e shëndetit publik në vendin aziatik paralajmërojnë se qytetarët duhet të bëhen gati për valën e katër të shpërthimit të rasteve të reja me Covid në këtë vend.

Në krahasim me vendet e tjera Hong Kongu ka qenë shumë i suksesshëm në parandalimin e COVID-19, me vetëm 1400 raste të konfirmuara dhe 7 viktima deri në qershor.

Ndërkohë sipas ekspertëve vala e tretë e shpërthimit të koronavirusit në këtë shtet ka qenë në muajin korrik, ku numri i viktimave i kaloi 100 për 3 muaj. Kujtojmë se ku vend ka liruar masat ndaj COVID-19

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet