Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

96 kartona për Kodin e Ri, Rama merr votat e opozitës pavarësisht debateve

Kuvendi miratoi ndryshimet në Kodin Zgjedhor! Pavaresisht debateve te forta mes mazhorances dhe opozites kanë qenë 96 deputetë në Kuvend të cilët kanë votuar pro ndryshimeve në Kodin Zgjedhor.

Për miratimin e këtyre ndryshimeve duheshin 84 vota, por duket se ata janë tejkaluar pasi nje pjese e opozites parlamentare ka mbeshtetur mazhorancen.

Procesi i votimi është kryer me fletë të shpërndara në sallën e Kuvendit për shkaka të pandemisë dhe nuk i kanë karta e tyre të votimit elektronik.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet