Rajmonda Bulku infektohet me COVID-19, aktorja shtrohet në spital

Showbiz
Rajmonda Bulku infektohet me COVID-19, aktorja shtrohet në spital

Aktorja e njohur e skenës, Rajmonda Bulku mësohet se është infektuar me Covid-19. 62-vjeçarja është shtruar në spital, por gjendja e saj paraqitet e qëndrueshme.

Bulku është ndër aktoret më të njohura të kinematografisë shqiptare.

Ajo mbahet mend jo vetëm si aktore, por gjithashtu dhe si pjesë e politikës dhe lëvizjes studentore të dhjetorit ’90.

ME TE LEXUARAT