Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Izrael, Vijojnë protestat për largimin e kryeministrit Benjamin Netanjahu

Qytetarët në Izrael vijojnë protestat për të shpërfillur ligjin për kufizimin e lëvizjeve dhe kanë dalë në protestë kundër kryeministrit Benjamin Netanyahu.

Protestuesit janë mbledhur në grupe pranë shtëpive të tyre duke respektuar ligjin që e kufizon lëvizjen e qytetarëve deri në 1 kilometër pranë banesës së tyre.

Netanyahu është  vënë në në shënjestër të protestuesve prej disa muajsh, të cilët kryesisht mblidhen jashtë rezidencës së tij zyrtare në Jerusalem duke kërkuar dorëheqjen e tij pas aludimeve të shumta për korrupsion dhe menaxhimin e pandemisë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet