Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Përplaset avioni sulmues i SHBA me vlerë 120 milionë dollarë, shpërthen në flakë

Një avion gjuajtës anti-radar me vlere 120 millionë dollarë i emeruar F-35B është përplasur dhe ka shpërthyer në flakë në Kaliforni, teksa tentonte një furnizim në ajër me karburant me çisternën ajrore KC-130J.

Ky i fundit u detyrua të bënte një ulje emergjence në një fushë aty pranë.

Video e shkurtër kap momentet e rënies dhe shpërthimit në tokë të F-35-ës, pranë aeroportit Jacqueline Cochran në Therma, Kaliforni.

Piloti i gjuajtesit ishte leshuar me sukses nga avioni dhe eshte duke u trajtuar ne spital.

Mediat publikuan pamje të vendit të rrëzimit të F-35B dhe intervistuan dëshmitrë që thanë se u ndje si një tërmet i shkallës 3 apo 4.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet