Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Durrësi voton të shtunën kandidatët për deputetë të PD. Ja lista me 45 emra të përzgjedhur nga anëtarësia

Demokratët e Qarkut të Durrësit do të votojnë të shtunën për kandidatët e propozuar nga anëtarësia, të cilët kanë kaluar filtrin paraprak të verifikimit nga Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve. Qarku i Durrësit, me 14 mandate, ka një numër të madh kandidatësh potencialë për deputetë.

Në garën e parë tek anëtarësia janë 45 emra, të ndarë në 4 degë. Demokratët kanë të drejtë të votojnë listën në bllok ose të kontestojnë një emër.

Dega Durrës

1. ARDIAN MUKA
2. ARJAN DEDEJ
3. ARLIND BOSHKU
4. ARMAND TELITI
5. ARTION BAJRAMAJ
6. BLERINA REÇI (XHAKOLLI)
7. DEJANA BURGIA
8. EDLIRA DEVOLLI
9. EDMOND HOXHA
10. ERALD DERVISHI
11. ERZEN LACI
12. FATBARDHA KADIU
13. FLORID SHAZIVARI
14. GAZMEND OKETA
15. IGLI CARA
16. IVO JORGONI
17. MANJOLA LUKU
18. MERITA DAKOVELLI CELA
19. MIRELA SHALA
20. NASILD ALIKAJ
21. NERITAN GOLJA
22. OERD BYLYKBASHI

23. PELLUMB BERISHA
24. REDI MYSHKETA
25. RISELDA KALIA
26. SOKOL KAPIDANI
27. XHORXH ALEKSI

Dega Shijak

1. AGIM BAÇI
2. ARDIAN KOKOMANI
3. ARJETA KECI
4. EVEREST VARAKU
5. REDI VARAKU

Dega Fushë-Krujë

1. ALBAN KARAJ
2. AULON KALAJA
3. BILAL STAFUKA
4. ISMET MAVRIQI
5. QAMIL BABASI
6. SULEJMAN ULLIRI

Dega Krujë

1. AGIM KODRA
2. BENARD BALLA
3. BLEDI KASMI
4. ILIR GOCI
5. MERITA BAKIU
6. SELMAN TEMA
7. ZENEL MAJA

Pas përfundimit të procesit të konsultimit me anëtarësinë, kandidatët e konfirmuar i nënshtrohen vlerësimit përfundimtar të Komisionit në fazën e tretë. Anëtarët e komisionit votojnë bazuar, kryesisht, në vlerësimin e performancës politike të kandidatit dhe mundësinë e maksimalizimit të votës.

Pas këtij vlerësimi përfundimtar, lista me kandidatët që kalojnë fazën e tretë i dorëzohet për vendimmarje finale Kryesisë së Partisë Demokratike.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet