COVID-19 në shkollat e Elbasanit dhe Cërrikut, konfirmohen pozitivë dy mësues

Aktualitet
COVID-19 në shkollat e Elbasanit dhe Cërrikut, konfirmohen

Rifillimi i procesit mësimor u shoqërua me një shtrirje të COVID-19 në institucionet arsimore.

Gjatë ditës së sotme janë konfirmuar pozitiv një mësues në qytetin e Elbasanit dhe një tjetër në qytetin e Cërrikut.

Kujtojmë se gjatë 24-orëve të fundit në vendin tonë ka ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 1 person si dhe kanë rezultuar pozitiv 159 persona nga 1080 testime të kryera.

ME TE LEXUARAT