Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Antoneta Koçi flet për fëmijërinë dhe bullizmin: Jam nga Dibra por lind e rrit në Tiranë

Antoneta Koçi, vajza që theu tabu nëpërmjet spektaklit televiziv ku vajzat njihnim djemtë dhe anasjelltas për një marrëdhënie dashurie, sot për herë të parë në “Kafsho”, në RTV Ora me Ronaldo Sharkën ka rrëfyer detaje nga fëmijëria e saj.

Antoneta Koçi, e cila dikur ka punuar me atë që sot e intervistoi, Ronaldo Sharkën, tregoi se origjinën e ka nga Dibra, por lindur e rritur në Tiranë: “Më ka pëlqyer gjithmonë të flas, jo ajo vajza llafazane por kurioze që gjithmonë pyeste, madje shpesh ma vinin në dukje”.

Më tej Antoneta foli edhe për bullizmin, ku sipas saj është e pamundur t’i shmangesh në çdo vend të botës por edhe në çdo moshë, edhe pse në adoleshencë lë më shumë gjurmë, pa treguar detaje specifike: “dikur mund të të bullizonte një rreth i ngushtë, sot të bullizon i gjithë rrjeti”, u shpreh Antoneta referuar “shansit” që rrjetet sociale i ka dhënë të gjithëve për të bullizuar online.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet