Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Mbyllet votimi për kandidatët për deputetë në Lezhë

Mbyllet procesi i votimit të emrave për kandidat për deputet në qarkun e Lezhës.

Në të tri Bashkitë e këtij qarku, Lezhë, Kurbin dhe Mirditë janë konfirmuar të 31 emrat e propozuara nga PD, ndërsa pjesëmarrja në votime në rang qarku ka qenë mbi 60%.

Përfaqësuesit politik të konfirmuar nga Partia Demokratike në Kurbin:

Dega Lezhë

1. Alketa Marku

2. Altin Mema

3. Anila Frroku

4. Arben Ndoj

5. David Syku

6. Dod Zhuba

7. Franga Hila

8. Gjok Vuksani

9. Gjovalin Gjeloshi

10. Lindita Metaliaj

11. Petrit Marku

12. Roza Hila

13. Salvador Kaçaj

14. Sevelian Kosova

15. Silvana Kolziu

16. Sokol Ndoka

Dega Mirditë:

1. Albert Melyshi

2. Aleksander Lala

3. Alfred Duka

4. Dorian Gjomarkaj

5. Everest Dedaj

6. Gjergj Prenga

7. Gjon Pjetri

Dega Kurbin:

1. Andon Frrokaj

2. Elton Laska

3. Genc Doci

4. Indrit Vokshi

5. Kastriot Prend Piroli

6. Lindita Toma

7. Luigj Isufi

8. Marjan Tuci

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet