Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Korçë/ Transportonin 25 emigrantë të paligjshëm, në pranga 5 persona!

Pesë persona janë arrestuar nga policia e Korçës për transportimin e 25 emigrantëve të paligjshëm me qëllim kalimin në vendet e BE-së.

Fillimisht në dalje të qytetit të Maliqit u arrestuan 4 persona të cilët po transportonin 21 emigrantë drejt Tiranës. Ata po udhëtonin me mjetet tip “Benz” dhe “Range Rover” dhe u merrnin 500 euro çdo personi me qëllim kalimin e tyre drejt vendeve të BE-së.

Në pranga ranë Sivi Leka, 20-vjeç, Sulejman Ylli, 20 vjeç, Edison Dema, 22 vjeç dhe Fatmir Farruku 21 vjeç banues në fshatin Burizanë të Krujës.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet