Covid në Maqedoninë e Veriut- Katër viktima dhe 162 raste të reja infektimesh

Kosovë&Rajon
Covid në Maqedoninë e Veriut- Katër viktima dhe 162 raste të

Raportohet se katër persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit.

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1350 testime për coronavirus, ndërsa 162 raste kanë rezultuar pozitiv.

Prej tyre në Shkup-75, Kumanovë-14, Dibër-1, Shtip-5, Prilep-5, Tetovë-13, Strugë-1, Veles-2, Manastir-5, Ohër-2, Kavadar-2, Gjevgjeli-3, Strumicë-10, Kriva Pallankë-3, Radovish-4, Koçan-12, Probishtip-1, Valandovë-1, Vinicë-2, Shën Nikolla-1.

Kujtojmë që deri më tani në Maqedoninë e Veriut 743 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 18.138.

ME TE LEXUARAT