Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Kam 23 vite në KQZ”, Klement Zguri tregon pse po kandidon sërish

Ish-kreu i KQZ-së, Klement Zguri ka kandiduar sërish për vendin vakant rregullator në këtë institucion.

Në dëgjesën e kandidatëve, Zguri I është përgjigjur interes të Gjiknurit, i cili e pyeti se përse pas kaq shumë viteve kandidon sërish për një pozicion në KQZ.

Zguri tha se kjo ishte gjëja më e mirë që dinte të bënte, e cila I shërbente edhe vendit.
Gjiknuri: Kam 20 vite në polikë dhe të mbaj mend në KQZ. Pse po kandidon sërish?
Zguri: Është gjëja që di të bëj më mirë, por i shërbej edhe të përgjithshmes së vendit. 23 vite i kam në KQZ, një eksperiencë që vlen për t’u konsideruar. Ka 10 ditë që kam dhënë dorëheqjen.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet