Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Vizita e sekretarit Pompeo në Greqi, reagon Moska: Përpjekje anti-ruse

Pas vizitës së sekretarit të shtetit, Mike Pompeo në Greqi ka reaguar edhe ambasada ruse në Greqi duke theksuar se kjo nuk është hera e parë që zyrtarët amerikanë përpiqen të tërheqin Athinën në frontin anti-rus.

“Kjo nuk është hera e parë që zyrtarët amerikanë përpiqen të tërheqin Greqinë në frontin anti-rus. Historia anti-ruse vështirë se mund të gjejë përgjigje në popullin grek miqësor” shkruan ambasada ruse në Greqi.

Vizita e Mike Pompeo në Athinë shikohet nga grekët edhe si simbolikë e qartë se SHBA është në krah të Greqisë në konfliktin me Turqinë për çështjen e detit.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet