Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rama: Kazinotë nuk janë rihapur!

Kazinotë nuk janë hapur! Kryeministri Edi Rama ka sqaruar se si qëndron e vërteta për rihapjen e kazinove.

“Kam dëgjuar fjalë se janë rihapur kazinot, kjo është komplet gënjeshtër, nuk ka asnjë rihapje të bixhozit në Shqipëri, nuk ka asnjë lëshim dore për të dhënë licensën, është hapur vetëm një procedurë specifike e cila lime përfundimin e afatit të licensës së të vetmes kazino që ka qenë prej shumë vitesh në mes të Tiranës dhe duke pritur që cili do qoftë të ofertojë nëse ka ofertë në një zonë të caktuar të definuar.

Janë vetëm kufijtë e një perimetri, se në ligjin ekzistues kemi të drejtën e kazinove vetëm në struktura me 5 yje ose kazino të veçantë në zona strategjike për zhvillim dhe turistët gjë që nuk e kemi ushtruar masivisht”, tha Rama.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet