Rama: Do të rritet paga minimale e punonjësit

Politikë
Rama: Do të rritet paga minimale e punonjësit

Kryeministri Edi Rama bashkë me ministrin e Rindërtimit Arben Ahmetaj dhe ministren e Financave Anila Denaj kanë zhvilluar një komunikim për shtyp me mediat.

Rama përmendi se një nga programet më të rëndësishme në vend është rritja e pagës minimale për punonjësit.

“Një nga programet e tjera është edhe raporti i vendit të punës dhe pagës. Do ta bëjmë në javët në vijim siç e kishim premtuar. Nuk do të jetë nën 300 mijë lekë të vjetra më”, tha Rama.

ME TE LEXUARAT