Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

E frikshme! Rritet në mënyrë drastike numri i të infektuarve me COVID-19 në Itali

Vijon të rritet numri i të infektuarve me koronavirus në Itali.

Në bazë të të dhënave të publikuara nga autoritetet e Shëndetit në vend, rezulton se në 24 orët e fundit janë konfirmuar pozitivë me Covid-19, 1,648 raste të reja.

Po ashtu, sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë në 24 orët e fundit, si pasojë e koronavirusit kanë humbur jetën 24 persona.

Në total numri i të infektuarve shkon në 313,011 kurse ai i viktimave në 35,875.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet