Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Nxjerrje sekreti dhe korrupsion, SPAK pezullon zv.drejtorin e OLF Artan Shkëmbi

Pezullohet nga detyra zv.drejtori i Operacionit forca e Ligjit Artan Shkëmbi.

Vendimi është dhënë nga gjykata speciale antikorrupsion me kërkesë të prokurorisë së Posacme, SPAK.

Sipas burimeve policore mësohet se Artan Shkëmbi akuzohet për veprime korruptive dhe nxjerrje të sekretit të hetimit.

Artan Shkëmbi, një nga zyrtarët më të lartë të policisë, dukets e është marrë në hetim nga prokuroria e posaçme.

Ai e kaloi vettingun më 27 shkurt të këtij viti pasi Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit evidentoi se i përmbushte kriteret për vijimin e detyrës dhe se nuk kishte probleme me pasurinë, nuk kidhje lidhje kriminale dhe ishte i aftë profesionalisht.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet