Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

OBSH paralajmëron: 2 milionë njerëz mund të vdesin nga koronavirusi, para se vaksina të jetë gati

Para se një vaksinë e suksesshme kundër koronavirusit të përdoret gjerësisht, numri global i të vdekurve mund të dyfishohet duke arritur në 2 milionë njerëz.

Paralajmërimi në fjalë ka ardhur nga një zyrtar i Organizatës Botërore të Shëndetësisë.

Sipas “The Guardian”, Dr. Mike Ryan, shefi i programit të emergjencave tha:

“Nëse nuk e bëjmë (reagimin e përbashkët), numri për të cilin flisni [2 milionë vdekje] nuk është vetëm i imagjinueshëm, por fatkeqësisht ka shumë të ngjarë të jetë i tillë”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet