Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Lëkundet toka, tjetër tërmet në Shqipëri

Një tjetër lëkundje e tokes është regjistruar në Shqiperi diten e sotme.

Sipas te dhenave te ESMC magnituda ka qenë 2.5.

Referuar te dhenave paraprake mesohet se epiqendra ka qenë në Lushnje dhe thellësia 25 km.

Prej disa ditësh tashmë në vend regjistrohen lëkundje të tilla të tokës ndersa sizmiologet kane thene se nuk ka vend per shqetesim pasi behet fjale per clirim te enegjise nga shtresat e tokes.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet