Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Talenti kosovar firmos me skuadrën turke Kasimpasha

Së fundmi 26 vjeçari kosovar Florent Hadergjojan ka firmosur një kontratë 3 vjeçare me skuadrën turke Kasimpasha dhe është prezantuar nga skuadra si mbrojtës i djathtë.

Hadërgjonaj ka një eksperiencë të madhe, pasi është aktivizuar në Zvicër, Gjermani dhe Angli. Në ditën e fundit të janarit u huazua nga Huddersfield te Kasimpasa, duke zhvilluar 13 ndeshje. Skuadra turke këtë sezon numëron 3 pikë pas dy javëve të para kampionatin turk.

Kujtojmë se 26 vjeçari ka zhvilluar 5 ndeshje me skuadrën kombëtare të Kosovës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet