Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rama: Mundësi përfitimi page dhe kontribute deri në një vit për të ripunësuarit që ishin  hequr gjatë periudhës së pandemisë

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije sipas një postimi në rrjetin social Facebook se qeveria ka nisur një program për nxitjen e punësimit në vend.

Në postim thuhet se kushdo që ka larguar punonjës për shkak të COVID-19 dhe mendon të ripunësojë tashmë ka një mundësi të re.

Duke i ripunësuar ata mund të përfitojnë rrogë dhe kontribute deri një një vit nga programi i qeverisë. Por kjo gjë vlen vetëm për punëtorët e larguar nga puna në datat 10mars deri në 23 qershor.

Aplikimet mund të bëhen në portalin e-albania në linkun: https://e-albania.al/eAlbaniaServices/UseService.aspx?service_code=12548

Postimi i plotë i kryeministrit:

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet