Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Tottenham fiton në Shkup, eleminohet Shkëndija

Shkëndija humb ndaj Tottenham. Skuadra e Jose Mourinhos mposhti në Shkup Shkëndijën, me rezultat 1-3, në kuadër të xhiros së tretë në Europa League.

“Spurs” u tregua nje ekip më i mirë së skuadra shqiptare, edhe pse këta të fundit u munduan mjaft shumë që të ndalin skuadrën angleze, megjithatë, përvoja ishte në anën e skuadrës angleze.

Lamela (5’), Son (70’) dhe Kane (79’), shënuan nga një gol në fitoren e Tottenhamit, derisa golin e vetëm për Shkëndijën e realizoi Nafiu (55’).

Tottenham vazhdon garat në Europa League, kurse, skuadra shqiptar mbyll aventurën në garat evropiane.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet