Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

RENEA vret 71-vjecarin e ngujuar ne Elbasan

Regjistrohen krisma ne Elbasan. RENEA ka vrare me arme zjarri te moshuarin Lefter Zhidru. Ai mesohet se eshte qelluar ng forcat e policise pas disa oresh qendrimi i ngujuar.

Vrasja ka ndodhur ne banesen e viktimes. Policet shperthyen deren dhe hyne brenda por i moshuari ka vijuar te qelloje me arme ndaj policia ka vendosur te pergjigjet me arme duke e ekzekutuar.

Nderhyrja ne vendngjarje:
Pak caste me pare policia e shtetit ka kryer disa sheprthime ne pallatin ku ndodhet 71-vjecari qe po kercenon policine pasi eshte ngujuar me arme ne banesen e tij.

Sipas informacioneve nga vendi i ngjarjes mesohet se policia ka tentuar te shpertheje deren e shtepise ku ndodhet i moshuari.

Mgjithate nuk dihet ende konkretisht cfare rezultati ka pasur kjo nderhyrje e policise ne pallatin ku po ndodh ngjarja.

Aty jane mbledhur familjare te shumte te banoreve te pallatit qe jane te shqetesuar per fatin e familjareve te tyre.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet