Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Pas Greqisë, stuhia e fuqishme godet Italinë

Një stuhi e fuqishme goditi Romën pasditen e sotme duke shkaktuar përmbytje të konsiderueshme në qytet.

Stuhia ka rrëzuar disa pemë, duke shkaktuar trafik, ndërsa janë ndërprerë edhe disa linja tramvaji.

Ne zonat e prekura është shkëputur energjia elektrike në disa zona, si pasojë e dëmeve në rrjet.

Pamjet e publikuar anë mediat italiane tregojnë nivelin e lartë të ujit si pasojë e shirave të rrëmbyer.

Autoritete italiane kanë dalë në terren, ndërsa momentalisht nuk flitet për persona të lënduar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet