Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Moti i keq/ 5 fshatra në rajonin e Gjirokastrës pa energji elektrike që prej ditës së djeshme

GJIROKASTËR- 5 fshatra në rajonin e Gjirokastrës kanë mbetur pa energji elektrike. Shkak është bërë moti i keq, me reshje shiu dhe erë që pushtoi vendin.

Mësohet se kanë mbetur pa energji elektrike fshatrat e Njesisë Administrative Luftinje në Memaliaj, si dhe Lunxherinë, Zagorinë, Dropullin, Lazaratin dhe pjesën industriale të qytetit.

Si pasojë e reshjeve të shiut gjatë ditës së djeshme, përveç shkëputjes së energjisë elektrike u regjistruar edhe përmbytje në disa rrugë, duke sjellë vështirësi në qarkullim.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet