Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Dy termete tronditin Shqipërinë dhe Greqinë gjatë natës

Dy termete kane lekundur Shqiperine dhe Greqine gjate nates.

Ngjarja e pare u shenua ne Shqiperi rreth ores 5.18 kur nje termet 3.2 rihter eshte shenar mes Elbasanit dhe Lushnjes.

Sipas IGJEUM ne zonen e Cerrikut gjate nates ka pasur njenseri termetesh me i forti i te cilave ka qene 4.5 rihter.

Me pas ne Greqi u regjistrua nje lekundje e forte, prej 4.6 rihter me qpiqender 17 kilometer nga Lefkada.

Termeti ne Shqiperi:

Magnitude 3.2
Region ALBANIA
Date time 2020-09-24 05:18:59.2 UTC
Location 41.03 N ; 19.85 E
Depth 10 km
Macroseismic
Intensity F Effects: Felt
Distances
22 km Së of Elbasan, Albania / pop: 100,000 / local time: 07:18:59.2 2020-09-24

16 km NE of Lushnjë, Albania / pop: 41,400 / local time: 07:18:59.2 2020-09-24

Termeti ne Greqi:

Magnitude 4.6
Region GREECE
Date time 2020-09-24 05:10:19.3 UTC
Location 38.75 N ; 20.54 E
Depth 10 km
Macroseismic
Intensity IV Effects: Largely Observed
Distances
118 km ëNë of Pátra, Greece / pop: 168,000 / local time: 08:10:19.3 2020-09-24

17 km Së of Lefkáda, Greece / pop: 8,600 / local time: 08:10:19.3 2020-09-24

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet