Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Nis procesi ndaj Izet Haxhisë, prokuroria kërkon thirrjen si dëshmitar të ish-kryeministrit Berisha

Nis procesi ndaj Izet Haxhisë, i cili dyshohet për vrasjen e Azem Hjdarit, ish-deputetit të Partisë Demokratike.

Prokuroria e Tiranës kërkon thirrjen si dëshmitar të ish-kryeministrit Sali Berisha, ku Haxhia ka qenë truproja i tij si dhe i Jaho Mulosmanit.

Në 2006-n, Izet Haxhia u arrestua në Turqi, ndërsa në maj të këtij viti ai u ekstradua në Shqipëri për të vuajtur dënimin me 25 vite burg që ka marrë nga të gjitha shkallët e gjyqësorit shqiptar për bashkëpunim në vrasjen e deputetit Azem Hajdari.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet