Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Asteroidi sa një autobus kalon shumë pranë tokës

Specialistet thane se një asteroid me madhësinë e një autobusi në Londër do t’i afrohet Tokës më shumë sesa Hëna këtë javë, ka zbuluar NASA.

Objekti qiellor i quajtur 2020 SW, do të kalojë pranë planetit tonë nesër, sipas agjencisë hapësinore.

sipas perllogaritjeve gjatë kalimit, 2020 SW do të jetë vetëm 17,661 milje larg nga Toka. Hëna është rreth 238,866 milje larg nga planeti ynë.

Shanset që 2020 SW të na godasë janë jashtëzakonisht të ulëta. NASA nuk e ka përjashtuar mundësinë e një goditjeje nga asteroidi në të ardhmen e afërt.

BURIMI I LAJMIT

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet