Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Më dogjët për një pikë ujë!”gazetari zbulon detaje për nënën që shkoi në Siri pranë nipit dhe mbesës, amaneti që la: Mos më kryeni…

Gazetari Julian Kasapi në studion e “Open” ka treguar historinë e trishtë të gjyshe Mentije Dumanit dhe momentet e fundit të saj para se të ndërronte jetë.

Ai tha se atë e lanë pa ujë për disa ditë dhe ajo la amanet para se të jepte frymën e fundit që të mos i kryenin ritet fetare. Gazetari theksoi se ajo ishte e frikësuar që të tregonte të vërtetën e asaj që ndodhte në kampin e Al Hol.

“Janë ndërprerë të gjitha resurset ujore, nuk e di nëse është e qëllimshme pasi ajo, është çuar në gjendje të rënduar brenda kampit. Më dogjën për një pikë ujë dhe ka lënë amanet që të mos kryen ritet fetare.

Ndonëse ajo fliste që jemi në gjendje të mirë e kishte kushte. Ajo ishte e vërtetë sepse ishte shumë e frikësuar. Mund të jetë edhe keqkuptuar dhe pas intervistës na falënderoi sepse tha se erdhi një shqiptar të interesohej për ne”, tha Kasapi.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet