Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Zbulohet një trajtim ndryshe nga vaksina për koronavirusin

Testimi i një lloji të trajtimit pa gjilpërë kundër koronavirusit do të fillojë së shpejti në Australi, pas përkrahjes financiare prej 3 milionë dollarësh nga qeveria e këtij vendi.

Ky trajtim është zbuluar nga ekspertët shëndetësorë të Universitetit të Sidneit dhe rreth 150 persona tashmë janë regjistruar si vullnetarë për ta testuar efektin e tij.

Mjekja Ginni Mansberg tha se pajisja me të cilën jepet ky ilaç mund të jetë më efektive sesa një vaksinë me gjilpërë, shkruan Daily Mail.

“Ajo shkon drejt në lëkurë, që është organi më i madh i sistemit imunitar të njeriut dhe ne mendojmë se vaksinat e dhëna përmes lëkurës kanë potencial për të bërë më mirë”, tha ajo.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet