Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Greqia nuk gjen qetësi, pas ciklonit dhe tërmetit përballet me zjarre

Një zjarr shpërtheu pak kohë më parë në kodrën Hymettus, në Athinë. Sipas Brigadës Greke të Zjarrfikësve, 45 zjarrfikës u mobilizuan me 2 grupe forcash këmbësorësh, 12 automjete, 3 helikopterë dhe 2 aeroplanë.

Forca të forta luftojnë për ta vendosur zjarrin nën kontroll të plotë. Duke u furnizuar me pika të vazhdueshme të ujit nga avionët dhe helikopterët.

Menjëherë autoritetet kanë njoftuar bllokimin e disa rrugëve, ndërsa bëjnë të ditur se po punojnë për shuarjen e zjarrit. Greqia disa ditë më parë u prek nga një ciklon, ku dhjetëra zona pati përmbytje.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet