Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Balla-opozitës: Hapja e listave i përket sovranitetit të Shqipërisë, jo e ODIHR

Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Taulant Balla i ka kthyer një përgjigje interesit të gazetarëve se përse nuk “merret opinioni i OSBE-ODIHR për hapjen e listave”, kërkesë kjo e vazhdueshme e opozitës.

“Ndryshimet Kushtetuese e kanë bërë fakt dhe në historinë e ODIHR dhe Komisioni i Venecias e kanë thënë qartë që këto i përkasin sovranitet të plotë të shteteve”, përfundoi Balla.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet