Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Emigrantët shqiptarë marshim me flamujt kuqezi në Londër: Kemi tre kërkesa

Një grup emigrantësh shqiptarë të iniciuar nga Lëvizja Patriotike Shqiptare, një faqe në facebook kanë zhvilluar një marshim në Londër ditën e sotme. Në marshim nuk u mbajt asnjë fjalim, ndërsa u valëvit flamuri kuqezi.

Kërkesat e tyre janë tre; Të drejtat e shqiptarëve brenda dhe jashtë vendit, vota e diasporës dhe reforma në drejtësi. Atmosfera e krijuar u shoqërua nga tingujt e himnit kombëtar.

Koha është e Patriotëve 🇦🇱

Gepostet von Lëvizja Patriotike Shqiptare am Sonntag, 20. September 2020

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet