Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ambasada shqiptare në Athinë njofton emigrantët për tërheqjen e pasaportave

Ambasada Shqiptare ne Greqi ka shperndare nje mesazh per emigrantet ne lidhje me terheqjen e pasaportave biometrike per te cilat eshte aplikuar deri ne fund te muajit te kaluar, gusht 2020.

NJOFTIM MBI TËRHEQJEN E DOKUMENTEVE BIOMETRIKË:

Të nderuar bashkëatdhetarë,

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Athinë ju njofton se kanë mbërritur Pasaportat dhe Kartat e Identitetit për aplikimet e kryera deri në datën 28 gusht 2020.

Sqarojmë se kryerja e tërheqjes së dokumenteve biometrikë mund të bëhet:

– Nëpërmjet paraqitjes personalisht në sportelin e shpërndarjes e
cila kryhet pranë Hyrjes Nr. 1 të Ambasadës, nga dita e hënë deri
të premten, ora 08:00-18:00.

– Nëpërmjet autorizimit të një personi të tretë, përmes deklaratës me përgjegjësi vulosur në KEP (Qëndra e Shërbimit të Qytetarëve).

Sjellim në vëmendjen tuaj se tërheqja e kartës së identitetit kërkon paraqitjen fizike të qytetarit pranë sportelit të shpërndarjes.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet