Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

VIDEO/ Stuhia shkatërrimtare çan tokën në greqi, rritet numri i të zhdukurve

Stuhia sub-tropikale “Ianos” ka goditur brigjet perëndimore të Greqisë. Shirat e rëmbyeshëm dhe era e fortë kanë shkaktuar jo vetëm dëme materiale por edhe viktima.

Mediat vendase bëjnë me dije se si pasojë e stuhisë ka humbur jetën një e moshuar në zonën e Farsalas afër Larisas dhe dy të tjerë janë shpallur të zhdukur në zonën e Kardicas.

Shirat e rrëmbyeshëm kanë shkaktuar përmbytje dhe ndërprerje të energjisë në disa zona.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet