Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ndryshimi i motit nuk i ndal kosovarët, dyndje në Morinë drejt bregdetit

Renia e menjëhershme e temperaturave dhe kushtet e motit, për qytetarët e Kosovës nuk jane bërë aspak pengese në këtë fundjavë.

Fluksi i mjeteve në Morinë, ka qënë thuajse i njëjtë me fundjaven e kaluar. Më shumë se 7 mijë qytetarë të Kosovës, në orët e mëngjesit të sotëm kaluan në doganë dhe destinacioni I tyre kryesor mbetet bregdeti.

Shume prej tyre jane me pushime të shkurtra ditore apo fundjave por ka edhe nga ata që preferojnë pikërisht javën apo dhjetëditëshin e fundit të shtatorit si kohë e përshtatshme për plazh.

Policia kufitare në Morinë vijon të aplikojë proceduren e përshpejtuar për shmangien e radhëve të gjata e qendrimet e panevojshme në kufi.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet