Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Europa League, Tirana në short me zviceranët

Ekipi kampion i Shqipërisë, Tirana do të kenë një përballje të vështirë ndaj zviceranëve të Young Boys. Sipas shortit të hedhur në Nion është përcaktuar se ndeshja e vlefshme për Europa League luhet Zvicër dhe është me vetëm një tur.

Young Boys është kampion në fuqi i Zvicrës. Pjesë e skuadrës zvicerane është edhe mesfushori shqiptar Taulant Seferi. Ndeshjea do të luhen më 1 tetor në Bernë dhe fituesi shkon në fazën e grupeve të Europa League.

Tirana ka shmangur një përballje me serbët e Crvena Zvezdës, por edhe me Dinamo Brest, por në fund peshkoi zvicerianët. Në rast fitoreje, Tirana më pas futen në fazën e grupeve të këtij kompeticioni.

Në fund të vitit 2017, zviceranët kanë luajtur dy ndeshje të vlefshme për fazën e grupeve të Europa League ndaj Skënderbeut, 1-1në “Elbasan Arena” dhe ndërsa fituan 2-1 në Bernë më 7 dhjetor 2017.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet