Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

E pabesueshme/ Krokodili fiton çmimin Ig Nobel

Stephan Reber dhe kolegët e tij kryen një eksperiment mbi krokodilët. Ata dëshironin të kuptonin mënyrën se si ato komunikojnë me njëri-tjetrin.

Eksperimenti përfshinte dhënien helium krokodilit, kjo e bënte atë të nxirrte zë të çuditshëm dhe të shkaktonte të qeshura dhe përçimin e pozitivitetit.

Ishte një studim serioz, por aspektet pak komike sapo kanë fituar një çmim Ig Nobel, për ekspertët.

Dhjetë çmime të tilla u shpërndanë të enjten nga revista e humorit shkencor Annals of Improbable Research.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet