Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Sapo mori detyrën, ministrja Evis Kushi: Forcat “Shqiponja”, një skuadër shtesë për rritjen e sigurisë në shkolla

Ministrja e re e Arsimit, Evis Kushi, ka qenë sot e pranishme në ceremoninë e prezantimit të forcave Shqiponja në Elbasan.

Në një mesazh të shkurtër në ‘Facebook’, e sapoemëruara ministre Arsimi thekson se Shqiponjat do të jenë një skuadër shtesë për rritjen e sigurisë në shkolla, rrugë e kudo.

“Ceremonia e prezantimit të forcave SHQIPONJA në DVP Elbasan, një skuadër shtesë për rritjen e sigurisë dhe për të qenë një shërbim i përditshëm në terren më afër komunitetit, në shkolla, në rrugë e kudo”, shkruan ministrja Kushi.

Gepostet von Evis Kushi am Mittwoch, 16. September 2020

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet