Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Ngritja e Gjykatës Kushtetuese dhe të Lartë, Meta letër KED-së: Masa emergjente për bërjen funksionale të tyre

Presidenti Ilir Meta i është drejtuar me një letër drejtuar Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Këshillit të Lartë Gjyqësor, Kuvendit të Shqipërisë dhe Avokatit të Popullit, ka shprehur qëndrimin zyrtar “Mbi vonesat dhe problematikat në ripërtëritjen dhe bërjen funksionale të Gjykatës Kushtetuese dhe të Gjykatës së Lartë”.

Në këtë letër Presidenti Meta ka evidentuar problematikat, anomalitë dhe vonesat e pajustifikuara sipas tij, duke kërkuar njëkohësisht zbatimin e Kushtetutës dhe të Ligjit, si dhe marrjen e masave emergjente për bërjen funksionale të Gjykatës Kushtetuese dhe Gjykatës së Lartë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet