Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Koronavirusi iu merr jetën tre pacientëve, shënohen 144 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë në përditësimin e sotëm të të dhënave për situatën e Covid 19, bëri me dije se në 24 orët e fundit nuk kanë mundur ta fitojnë betejën me virusin e rrezikshëm tre pacientë.

Po ashtu MSh beri me dije se jane 144 raste te reja te personave te infektuar. Te sheruarit jane 65.

NJOFTIMI I MINISTRISE SHE SHENDETESISE:

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale apelon qytetarët që të jenë të kujdesshëm në zbatimin e masave anti-COVID për të frenuar përhapjen e infeksionit.

Ruani distancën fizike, lani shpesh duart, përdorni maska ose barriera mbrojtëse në ambiente të mbyllura dhe kudo ku nuk është e mundur të ruhet distanca, dezinfektoni objektet dhe ajrosni ambientet ku qëndroni.
Mos e ulni vigjilencën, virusi është ende mes nesh, dhe ne mund ta mposhtim atë vetëm nëse zbatojmë çdo ditë rregullat e vendosura.

Situata në spitale vijon të jetë e qëndrueshme.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet