Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ishte rëndë tek Infektivi, mjeku nga Kavaja humb jetën nga COVID

Mjeku nga Kavaja Sefer Dervishi eshte viktima e radhes nga bluzat e bardha si pasoje e infektimit me koronavirusin.

Dervishi ka gjetur vdekjen ne spitalin Infektiv ku kurohej prej disa ditesh si pasoje e prekjes nga COVID-19.

Mesohet se mjeku nga Kavaja kishte te pakten dy jave qe ishte shtruar ne spitalin Infektiv ku po kurohej per komplikacionet e shkaktuara nga COVID-19.

Sipas ministrise se shendetesise mjeku Dervishi kishte semundje basheshoqeruese.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet