Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Elbasan/ Infektohen me koronavirus 4 të sëmurë të spitalit psikiatrik, një në gjendje të rëndë

Situatë e rënduar në spitalin psikatrik “Sadik Dinci” në Elbasan.

Mësohet se 4 të sëmurë që janë të shtruar prej vitesh në këtë spital rezultojnë pozitiv me covid-19 ndërsa një prej tyre po transportohet në gjendje të rënduar drejt Tiranës.

Ndërkohë është karantinuar i gjithë stafi i urgjencës deri në mbërritjen e rezultateve tamponit.

Infektimi me koronavirus ka ardhur nga jashtë spitalit prej stafit pasi të sëmuret prej vitesh nuk dalin nga rrethimi i spitalit.

Numri i stafit të karantinuar është afro 25 persona të cilët janë staf mjekësore i këtij spitali.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet