Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Dogjën 5 ha pisha e shkurre, izolohen flakët në malin Manati të Lezhës

Rreth orës 9:00 të ditës së sotme është bërë i mundur izolimi i vatrës se zjarrit që përfshiu një ditë më parë malin në fshatin Manati të Lezhës.

Në ndihmë të zjarrfikësve të Lezhës u angazhuan 40 ushtarë nga Vau i Dejës dhe nga Tirana. Sipas informacioneve sipërfaqja e djegur është 5 ha pyll me pisha dhe shkurre.

Vatra e zjarrit u izolua plotësisht. Në brendësi të vatrës ka disa trungje që digjen, por zona po’ mbahet në monitorim.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet