Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Kreu i gjykatës së Kurbinit dhe 2 kolegë infektohen me koronavirus, KLGJ-ja çon gjyqtarë nga Tirana

Prej rreth 10 ditësh kryetari i Gjykatës së Kurbinit Dedë Miri dhe dy gjyqtarë të tjerë janë infektuar nga COVID. Këta janë të vetmit gjyqtarë të kësaj gjykate dhe për disa ditë puna u ndërpre.

Ndërsa testimeve iu nënshtruan dhe pjesa tjetër e punonjësve të cilët kanë rezultuar negativë.

Pas përgjigjes ata u rikthyen në punë. Këshilli i Lartë Gjyqësor, sipas burimeve i ka zëvendësuar me gjyqtarë nga Tirana deri sa tre të infektuari të shërohen dhe të kthehen në punë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet