Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Bundesila lejon tifozët në tribuna

Disa tifozë do të lejohen të kthehen në tribuna në ndeshjet e Bundesligës, që sezonin e ri e nisë këtë fundjavë, raporton Reuters.

Tifozët janë ndaluar të hyjnë në stadiume pas shpërthimit të koronavirusit, përderisa Bundesliga kishte nisur sërish ndeshjet e mbetura në majë.

Ky pritet të jetë një testim, ku 20 për qind e kapacitetit të stadiumit mund të përdoret.

Për këtë janë pajtuar përfaqësuesit regjionalë, ku theksohet se duhet të ndiqen kërkesat strikte higjienike

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet