Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Bomba në makinë në Tiranë, seriali i 6 atentateve mes familjeve Reçi e Gjini

Vendosja e tritolit ne makinën e shtetasit Preng Gjini në Tiranë mbrëmjen e sotme, me 15 shtator 2020, ka kthyer në vëemendje një serial të vjetër mes dy familjeve në Rreshën.

Seriali ka nisur në vitin 2016 me vrasjen e Sajmir Jakut dhe ka vijuar më pas me hakmarrje të dyanshme deri tek shpërthimi i tritolit mbremjen e sotme.

Seriali i Vrasjeve:

-Më 9 shtator 2016 u vra Sajmir Jaku, ish drejtor i OSHE ne Rreshen

-Më 28 prill 2017 u vra Gasper Reçi në Romë, Itali.

-Më 6 shtator 2017 u vra Kreshnik Gjini (nipi i Sajmir Jakut) në Belgjikë

– 12 gusht 2019, vritet Armando Gjini, i njohur edhe si Tonin Gjini

– 7 Janar 2020, vritet me snajper Kastriot Reci në Rreshen.

– 15 shtator 2020 , vendoset lëndë plasëse në makinën e Preng Gjinit

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet