Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Reali kërkon largimin e Bale, ekipet angleze ofrojnë shifra qesharake për të

Manchester United dhe Tottenham i janë vënë pas lojtarit Gareth Bale dhe kërkojnë ta marrin për një çmim prej 18.5 mln paund.

Real Madrid është i dëshpëruar për të hequr qafe uellsianin, i cili fiton 600 mijë euro në javë. Thuhet se Los Blancos janë gati të përgjysmojnë rrogën e lojtarit vetëm që ai të largohet.

Një lëvizje në Premier League duket të ketë më shumë gjasa të ndodhë me Spurs dhe Djajtë e Kuq që po mendojnë lëvizjen.

Sipas Mundo Deportivo, Ole Gunnar Solskjaer është një hap para Mourinho-s për të marrë shërbimet e uellsianit.

Ata shtojnë se edhe Bale preferon më shumë një lëvizje tek Manchester United që pas telefonatës me Solskjaer.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet