Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Horoskopi per diten e sotme, 13 shtator 2020

Dashi
Do te jeni sot ne shoqerine e njerëzve emocionues dhe interesantë. Ditë e bukur për të ndjekur një shfaqje teatrore ose një film në kinema. Sa i përket aspektit profesional, parashikohet një ditë pa shumë zhvillime.

Demi:
Kjo e sotmja mund te jete nje dite kur endrrat, fantazitë dhe dëshirat sekrete mund të dalin sot në sipërfaqe, duke ju bërë që të nisni diçka aventureske. Përdoreni këtë si një nxitës për të mbajtur të ndezur zjarrin brenda jush.

Binjaket
Mund të zhgënjeheni nga ata që kanë qëndrime pompoze dhe arrogante. Ndoshta mund të jeni xheloz që njerëzit e tjerë po marrin vëmendjen që ju mendoni se e meritoni.

Gaforrja
Te qenit aktiv dhe pozitiv bëhen sot së bashku. Ju do të kuptoni se ekziston një ekuilibër mes këtyre dy aspekteve të jetës suaj dhe se jeni në gjendje të tërhiqni begatinë dhe dashurinë

Luani
Tregohuni te kujdesshem pasi sot mund të jeni në vëmendjen e dikujt. Mund të jeni në gjendje shpirtërore për intimitet dhe pasion. Nëse jeni në një marrëdhënie, planifikoni një mbrëmje të veçantë me të dashurin tuaj.

Virgjëresha
Ne cdo situate duhet te jeni vetvetja në gjithçka që bëni. Kjo është një nga ato ditë kur me padurim prisni të bëni një udhëtim të gjatë. Do të kuptoni se ka shumë fuqi në dispozicionin tuaj.

Peshorja
Mund të perballeni me qortime për gjëra të caktuara për të cilat ju nuk jeni kujdesur siç duhet. Ndoshta ju keni harruar t’i kushtoni vëmendje disa detajeve që duhet të ndiqen. Mos u mbytni mbi atë që keni bërë gabim.

Akrepi
Rekomandohet qe ta shfrytëzojeni këtë ditë për t’u ndriçuar dhe mos u shqetësoni aq shumë për çështjet thellësisht intensive, emocionale të jetës. Kjo është koha për t’i lënë këto gjëra mënjanë dhe mos harroni se qëllimi ynë këtu në Tokë është të jemi të lumtur.

Shigjetari
Do të keni më shumë nevojë për vëmendjen e të tjerëve ne diten e sotme. Duhet te keni kujdes që të mos jeni të obsesionuar nga ky aspekt. Çështja kryesore është të jeni vetë të lumtur pavarësisht mendimit të të tjerëve.

Bricjapi
Sot ju mund të ndjeni një konflikt të brendshëm të vështirë që ju vendos në siklet. Çfarëdo që vendosni të bëni, angazhohuni ta bëni atë sa më mirë dhe mos lejoni që zhgënjimi ose ndjenja e fajit t’ju prishin ditën.

Ujori
Sot do te dale ne pah tipi juaj aventuresk. Ju ndjeheni më të guximshëm se zakonisht. Nën rrethana normale, ju nuk mund të dëshironi të largoheni larg shtëpisë tuaj pa shoqërinë e një tjetri, por në një ditë si kjo, ju nevojitet vetëm vetja.

Peshqit
Per shenjen tuaj nuk perjashtohet mundesia qe të përjetoni pak tensione dhe rezistencë me partnerin gjatë pjesës së parë të ditës, por gjërat kanë gjasa të lehtësohen pasi të afrohet mbrëmja. Në punë do të kaloni gjendje pozitive./bw

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet