Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Fiton Portugalia, Ronaldo shënon golin e 100-të me kombëtaren

Futbollisti Cristiano Ronaldo shenoi golin e 100 me kombetaren. “Ylli” portugez vazhdon të jetë vendimtar për kombëtaren e tij, pavarësisht se është 35-vjeç.

CR7 realizoi dygolësh në fitoren 2-0 të Portugalisë ndaj Suedisë në transfertë, duke kapërcyer një shekull gola me përfaqësuesen.

Të parin, pra të 100-in, e realizoi pas ekzekutimit në mënyrë mjeshtërore të goditjes së lirë, në fundin e pjesës së parë, ndërsa të dytin, atë numër 101, në minutën e 72-të, me një finalizim po kaq të bukur nga jashtë zonës, me topin që përfundoi aty ky bashkohet shtylla pingule me atë transversale.

Kujtojmë që Suedia luajti në inferioritet numerik që nga minuta e 44-t, pas ndëshkimit të Svensson me kartonin e dytë të verdhë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet